fbpx

Ei taha korraldusi anda? Nügi!

70.80 

NB! Veebiseminari hind sisaldab käibemaksu.

Novembri Directori veebiseminaril rääkisime nügimisest. Mis on nügimine (nudging) ja kuidas selle abil parema valikuni jõuda? Siit saab osta veebiseminari salvestuse järelvaatamise õiguse, mis kehtib 30 päeva.

Kirjeldus

Veebiseminar toimus 25.11.2021. Siit saab osta veebiseminari salvestuse järelvaatamise õiguse, mis kehtib 30 päeva.

Põhiteemad:

  • Kas sõnaga saab mõjusamalt kui paragrahviga?
  • Kuidas nügimise (nudging) abil töötajaid vaktsineerida, kliente digikanalitesse suunata ning jätkusuutlikke käitumisviise juurutada?
  • Nügimine kommunikatsioonis (nii töötajate kui ka klientidega)
  • Käitumisteaduste uusimate teadmiste arvestamine ja rakendamine igapäevases turunduse ja kommunikatsiooni planeerimises.

Paneeldiskussioonis osalevad: Lauri Lugna (Siseministeerium), Heiko Leesment (Häirekeskus) ja Kadri Hansalu (Sotsiaalministeerium). Seminari modereerib Anu-Mall Naarits.

Esinejad:

Lauri Lugna, Siseministeeriumi kantsler

Juhi töö on õnnestunud, kui töötajate töö on õnnestunud. Lauri on loonud selleks eeldusi uuenduste abil: teenuspõhine kuluarvestus, klienditeekond, nügimine, teenusedisain, innovatsiooniprogramm, tehnoloogiaprogramm jne. See on võimaldanud ka suuri muutusi koos töötajatega teoks teha: maanteeameti e-teenindus, viimase 10 aasta suurim politseinike ja päästjate palgatõus, liiklusrikkumise vormistamine on nüüd 20 minuti asemel viis, sisekaitseakadeemiale uue peahoone rajamine Tallinnasse jne. Ta on palju rääkinud ning inimeste silmi-kõrvu avanud nügimise ja käitumispsühholoogia võimaluste osas, mida avalik sektor veel vähe kasutab, aga mis on loodetavasti aastate pärast töö loomulik osa.

 

Heiko Leesment, Häirekeskuse 112 teenusejuht

Heiko on nügimist uurinud juba üle kümne aasta ja tema kitsamas fookuses on olnud võimu ja nügimise seoste uurimine. Igapäevaselt Häirekeskuses 112 teenust juhtiv Heiko on muusikasõpradele tuntud alternatiivroki bändist Sibyl Vane.  2021. aasta kevadel kaitses ta Tallinna ülikoolis politoloogia erialal magistritöö teemal „Nügimine kui võimu ja valitsemise tehnoloogia“, milles toob välja selle, et nügimise puhul saame rääkida täpselt samasugusest võimutehnoloogiast nagu seda on karistamine või hirmutamine. Michel Foucualt’ kirjeldusele toetudes võib öelda, et nügimise puhul võime rääkida biovõimu edasiarendusest, mida võiks tinglikult nimetada mõttepoliitikaks. Normaalsuse maksmapanek ja inimeste tegevuste tulemuste ennustatavaks muutmine käib inimeste mõtte- ja otsustusprotsesside kontrollimise kaudu. Heiko arvates on nügimine kahtlemata intrigeeriv teema ja viimase 20 aasta jooksul tekitanud terava debati selle üle, kas ja millistes olukordades on nügimine aktsepteeritav praktika.

 

Kadri Hansalu, Sotsiaalministeeriumi vaktsineerimise kommunikatsioonijuht

Kadri on kommunikatsioonistrateeg, kes juhib sotsiaalministeeriumis vaktsineerimise kommunikatsiooni. Sellele eelnevalt tegeles ta Eesti ühes suurimas PR- ja valitsussuhete büroos Meta Advisory Group suurte ettevõtete strateegilise kommunikatsiooni nõustamisega ning intervjuu- ja kriisikoolitamisega. Endise ajakirjanikuna elab ta kaasa ka laiemalt Eesti majanduses ja ühiskonnas toimuvatele protsessidele, eriti kõigele, mis puudutab kriisijuhtimist ja kriisikommunikatsiooni.

 

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt