Kirjeldus
Veebiseminar toimus 23.09. Siit saab osta veebiseminari salvestuse järelvaatamise õiguse, mis kehtib 30 päeva.
*Directori tellijatele on seminarid järelvaatamiseks tasuta, kui logite oma kontoga eelnevalt sisse.
Põhiteemad:
- Töökorraldus juhtideta organisatsioonis
- Tippjuhi roll sellises organisatsioonis
- Juhtideta organisatsiooni kogemus
- Juhtideta organisatsiooni mudelid
- Juhtideta organisatsiooni võimalused ja väljakutsed
- Vajalikud eeltingimused juhtideta organisatsioonile üleminekuks
Paneeldiskussioonis osalesid: Andri Jagomägi (Roofit.solar), Tiina Seeman (Proekspert) ja Paul Vahur (GTD Estonia). Seminari modereeris Anu-Mall Naarits.
Esinejad:
Tiina Seeman, Proekspert
Tiina on seda tüüpi inimene, kellele meeldivad inimesed, süsteemid, organisatsioonid ja keerulist tüüpi probleemid. Ta on ka elukestev õppija, kelle jaoks on loomulik minna tudeerima midagi uut ning selle ajal või tagajärjel ka tööalaselt eriala vahetada. Teeninduse juhtimisest IT juhtimisse ja nüüd inimeste ja organisatsioon kui tervikuga töötavaks eestvedajaks – läbi erinevate organisatsioonide ja mitmete koolide lõpetamisega samaaegselt – see pole kindlasti väga standardne arengutee, kuid võib olla kindel, et kõik muutused, õpingud ja valikud on tehtud oma südant kuulates.
Viimased 5 aastat on Tiina seotud ettevõttega Proekspert, milles kasvades on temast saanud kultuuri ja inimeste valdkonna eestvedaja. Selle töö tegemine ei tähenda ainult inimestega tegelemist, vaid pidevat organisatsiooni arengule kaasa aitamist. Organisatsioonid on Tiina arvates huvitavad elusorganismid, mis vajavad tervikuna energiat ja hoolt, et nad oma teel edasi kasvaks. Justnagu inimesedki.
Andri Jagomägi, Roofit.solar
Andri on elektrit tootvate metallkatuste tootmise ning paigaldamisega tegeleva ettevõtte Roofit.solar asutaja ja tegevjuht. Enne ettevõtte asutamist 2016. aastal, töötas Andri 15 aastat TalTechis päikeseenergeetika teadlase ning lektorina.
Innovaatilisi päikesepaneele tootvas Roofit.solaris on Teal-organisatsiooni põhimõtteid järgitud juba asutamisest saati. Andri usub, et isejuhtimine on inimeste jaoks täiesti loomuomane, kuid traditsioonilistest ettevõtetest tulnud töötajad vajavad vaba õhkkonnaga kohanemiseks sageli aega.
Paul Vahur, GTD Estonia
Paul on GTD (Getting Things Done) meetodi praktik ja koolitaja. Ta on aastaid Microsoft’is Euroopa tasemel tegelenud koolituste, hackathonide ning teiste sisemiste ürituste eduka korraldamisega. GTD meetodini jõudis Paul 8 aastat tagasi, otsides toona ettevõtja rollis olles viisi, kuidas olla võimalikult produktiivne ja samal ajal hoida selget ja strateegilist fookust. Pauli kireks produktiivsuse koolitaja ja konsultandina on toetada inimesi ja ettevõtteid nii, et nad on võimelised saavutama paremaid tulemusi ning aidata neid nende teekonnal hallata oma ülesandeid efektiivsemalt ja vähema stressiga.
Läbi GTD jõudis Paul ka holakraatia juurde, mis on üks juhtideta organisatsiooni mudelitest. Selline lahendus töö korraldamiseks organisatsioonis oli Pauli jaoks nõnda huvitav ja paeluv, et ta otsustas saada holakraatia coach’iks ning holakraatiat ka GTD Estonia’s (Brightwork OÜ) rakendada.