fbpx

Tarmo Linnamägi: paned inimesed eraldi tubadesse, põrud küberturvalisuses

Küberturvalisus on muutumas aina suuremaks osaks igapäevaelust, mis tähendab, et see on muutunud IT-teenuste vaates millekski, mis ehitatakse lahendustesse esimest hetkest sisse, mitte ei lisata hiljem juurde. Elisa valdkonnajuht Tarmo Linnamägi tõdeb, et seda on keeruline hästi teha, kui vastutavad rollid on jäänud üksteisest liialt kaugele.

Arendusmaastik on viimaste aastakümnete jooksul meeletult muutunud. IT algusaegadel oli tavaline, et iga roll istus omaette toas ja üksteisele põrgatati täiendamiseks valmis lahendusi, tänaseks aga on mõistetud koostöö olulisust. Mida rohkem projektijuhid, arendajad ja päriselt teenust igapäevaselt töös hoidvad inimesed üksteisega kohe esimesest hetkest suhtlevad, seda lihtsam on tagada, et mõni oluline nüanss ei jää ühe isiku teadmatuse tõttu tähelepanuta.

Tarmo Linnamägi (Foto: Elisa Eesti)

Sellest põhimõttest arenes aastate eest välja DevOps lähenemine ehk ühte tiimi toodi kokku projektijuhid, arendajad ja süsteemi igapäevase töö eest vastutavad inimesed.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt