fbpx

Eesti elektroonikatööstused pakuvad noortele maailmatasemel praktikakogemust

(Foto: Incap)

Uue kooliaasta algus tähistab kõige aktiivsema praktikaperioodi lõppu, mil elektroonikatööstuse ettevõtted üle Eesti annavad sadadele noortele võimaluse näha sektorit seestpoolt ja panna enda teoreetilisi teadmisi praktikas proovile. Oma kogemusi jagavad tudengid, kes tänavu praktiseerisid rahvusvahelistes elektroonikaettevõtetes Stoneridge ja Incap.

Eesti Elektroonikatööstuse Liidu tegevjuhi Arno Kolgi sõnul on Eestis esindatud kogu elektroonikatööstuse väärtusahel ning selleks, et saada tippklassi praktikakogemust, ei pea tingimata välismaale minema. „Elektroonikatööstus on valdkond, mis on Eestis väga kõrgel tasemel. Erinevates elektroonikatööstuse ettevõtetes, olgu selleks kohalikud start-upid või suurte rahvusvaheliste elektroonikatootjate Eesti üksused, on võimalus omandada esmaseid praktilisi valdkondlikke kogemusi väga erineva väljaõppega noortel – nii kutsekoolide ja ülikoolide õppuritel, kes juba konkreetset eriala õpivad, kui ka gümnaasiumiõpilastel,“ rääkis Kolk ning lisas, et järelkasv on tööstusele ülioluline. „Ettevõtete praktikaprogrammid on hea võimalus tulevaste töötajate leidmiseks ja enda kui tööandja tutvustamiseks.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt