fbpx

Martin Aunin: arhitekti amet on mu eluaegne kutsumus

Arhitekt Martin Aunin ehitamisootel hoonekompleksi fotode taustal (Foto: Ants Vill)

Eesti üks tipparhitekte Martin Aunin (52) eelistaks endast rääkimise asemel pigem näidata fotosid oma projekteeritud majadest. „Milleks portreed, milleks intervjuud? Parem näidakem hoonete fotosid,“ ütleb ta. Arhitekti elukutsest rääkides aga rõhutab, et see on eneseteostuse väljund, elustiil ja lõputu õppimine ning pidev uute majade loomine. Ta peab õnnestumise aluseks edukat koostööd, kusjuures alati tuleb kuulata nii insenere kui ehitajaid. Kirjutab kaasautor Ants Vill.

Aunini (kutsetunnistuse järgi: volitatud arhitekt-ekspert, tase 8) projekteeritud suuremate hoonete ja hoonekomplekside hulk ületab praeguseks kindlalt juba 50 piiri. Realiseerunud projektid on maamärgid meie igapäevastes maastikes ja tuletavad meelde, et arhitekt muudab maailma ning hea arhitekt teeb seda mõistagi heas suunas. Intervjuugi toimus Aunini büroos, mis asub tema projekteeritud ärimajas Tetris Mustamäel. See rohelise ja oranžika dekooriga silmapaistev betoonhoone oli konkursi Aasta Betoonehitis 2005 üheks nominendiks ning sai ajakirja Ehitaja eripreemia.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt