fbpx

Eesti ettevõtted tunnevad end ebakindlalt – päästjaks võib olla küberturvalisus

Elisa ärikliendiüksuse juht Artur Praun

OECD andmete järgi on Eesti ettevõtete kindlustunne langenud viimase 15 aasta kõige madalamale tasemele, jäädes märgatavalt alla ka lähiriikides tegutsevatele ettevõtetele. Mais sai Eesti ettevõtete kindlustunde indeksis tulemuseks 93,7, samas kui OECD riikide keskmiseks kujunes 99,5 palli. Madalamale on ettevõtete kindlustunne kukkunud vaid koroonakriisi alguses ja 2008. aasta finantskriisi ajal. Olukorda mõjutab selgelt nii sõda kui ka keeruline majandusseis, aga samas ei saa tähelepanuta jätta ka üldist turvatunnet, mida mõjutab aina ohtlikumaks muutuv kübermaailm.

Kindlustunne ja usk positiivsesse tulevikku on ettevõtete lühi- ja pikaajalise strateegia võtmesõnad. Mida ebakindlam on tulevik, seda vähem julgetakse teha riskantseid samme, seada ambitsioonikaid plaane ja pühenduda innovaatilistele väljakutsetele. Selle asemel et kasvada ja areneda, üritatakse siis valmistuda halvimaks ning ollakse valmis igal hetkel muutuvatele oludele aktiivselt reageerima.

Küberturvalisus pole enam teisejärguline teema

Heaks lähtekohaks on sisemiste protsesside ja tööviiside ülevaatamine,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt