fbpx

Elisa teenindusrobot Annika muutub üha nutikamaks

Vestlusrobot Annika (Foto: Elisa Eesti)

See, et Eestis töökäsi napib, ei tohiks enam kellelegi uudiseks olla. Suurimat tähelepanu saab selles osas ilmselt arendussektor, kuid kohati kriitilisemgi on seis teenindussektoris. Selleks, et töötajate põuda leevendada ja kliendikogemust parandada, otsib üha enam ettevõtteid abi tehisintellektilt (ingl artificial intelligence, AI). Nii on see ka Elisas, kus teenindusrobot Annika töötab juba aastast 2018 ja kus tänaseks on automatiseeritud 10% teenindusest.

„Annika on segu AI-st ja klassikalisest IT-arendusest. See tähendab, et ühes osas tuleb seda õpetada kliendi vabatekstist küsimust tuvastama, teises osas aga arendada loogikaradu ja liidestusi arveldus-, kliendihaldus-, monitooringu- ja paljude teiste süsteemidega. Neid loogikaradu nimetame sisemiselt teenindusahelateks ja neid võib vaadelda kui elavat protsessi kirjeldust, mis määrab samm-sammult, kuidas teatud probleemi lahendada,” rääkis Elisa masinõppe valdkonna juht Märt Vaha.

Märt Vaha (Foto: Elisa Eesti)

Elavaks muutuvadki protsessid just tänu integratsioonidele,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt