fbpx

Toomas Polli: kuidas aru saada, kas arendajad teevad päriselt head tööd?

Toomas Polli (Foto: Elisa Eesti AS)

Töötajate edukuse mõistmine on oluline igas valdkonnas, kuid mida loovam ja kiiremini muutuv konkreetne töökoht on, seda raskemaks võib osutuda päriselt töötavate mõõdikute valimine. Elisa tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli tõdeb, et näiteks arendajate töö hindamisel ei saa enamasti kasutada standardset „tegi ära nii palju asju” arvestust, kuid see ei tähenda, et programmeerijate töö täpseks hindamiseks häid lahendusi poleks.

Arendus on IT-võõramate juhtide jaoks veidi must kast, kus ühest otsast suunatakse ülesanne sisse, seejärel läheb veidi aega ning varsti jõuab lauale päriselt töötav lahendus. Need on ka situatsioonid, kui arendajate tööd üritatakse hakata mõõtma kirjutatud koodiridade hulga, lahendatud ticket’ite või muude otsest tegevust peegeldavate parameetrite järgi. Õrna pildi võib selline lähenemine küll ette anda, kuid samas jätab see suurema osa tööst ja selle headest ja halbadest külgedest varju.

Ükski arendusprojekt ega töölõik pole teisega identne.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt