fbpx

Samblikust ja lambavillast saab õhufiltri? Jah, Mossy teeb!

Mossy tiim (vasakult) Gregor-Mattias Froš, Eliise Lehtsaar, Marii Heleen Rannala ja Frederik Rossar (Foto: Kaimar Tauri Tamm)

Igal aastal jõuab prügi hulka mitu tuhat tonni mittelagunevaid ja ümbertöötlematuid HEPA-filtreid, mis on kasutusel enamikes õhupuhastites. Selline lahendus ei ole aga jätkusuutlik ja saastab keskkonda. Probleemi lahendamiseks asutasid Eesti noored õpilasfirma Mossy, mis valmistab keskkonnasõbralike filtritega õhupuhasteid. Kirjutab Gerli Ramler.

Õpilasfirma alustas tegevust 2022. aasta suvel, kui klassiõed Eliise Lehtsaar ja Marii Heleen Rannala osalesid Junior Achievement Eesti häkatonil, kus neil sündis idee luua Mossy – keskkonnasõbralike filtritega õhupuhasti. Idee pälvis häkatonil esikoha ja taganemisteed enam polnud. Kaasati koolikaaslased Frederik Rossar ja Gregor-Mattias Froš ning alustati tootearendust.

„Meie meeskond on eriline, sest see koosneb vaid gümnasistidest. Kogu tootearenduse on teinud 18-aastased õpilased, konsulteerides spetsialistidega TalTechist või välismaa ülikoolidest,” tutvustab Lehtsaar.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt