fbpx

Pool sajandit vanatsiklisündmusi

Haapsalu 100, mida tähistati 1979 (Foto: Unic-Moto)

Esimesed vanamootorrataste kokkutulekud ulatuvad ligi poole sajandi taha, entusiastide õhin pole vaibunud ja nii saadaksegi kokku vähemalt korra aastas. Kuidas aga kõik alguse sai?

Jaanuaris 1976. aastal loodi 254 vanatehnikaharrastaja koosviibimisel Tallinnas, tollase Ajakirjandusmaja saalis (Pärnu mnt 67a) ühine katusorganisatsioon Unic, mille juurde kuulus ka motosektsioon. Esimene koosolek klubi asutamise teemal leidis aga tegelikult aset juba 1975. aasta 4. oktoobril Tallinnas Pikk tänav 41, kui vanasõidukihuvilised valisid initsiatiivgrupi, mille esimeheks sai Valeri Kirss.

Motosektsioon, millest tänaseks on kasvanud välja Eesti vanim ja suurim mootorrattaklubi Unic-Moto, alustas kohe ühisürituste korraldamisega. Esimeseks avalikuks ülesastumiseks oli Kalevi Suursõidu avamine juunis 1976. „Veri lõi pähe ja läks andmiseks. Hea, et midagi ei juhtunud,” on meenutanud Unic-Moto liige Ants Kivimäe.

26. juunil 1976 Kalevi Suursõidu avamisel (Foto: Unic-Moto)

Sama aasta 11.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt