fbpx

Lauri Maisvee: Eesti meditsiini põhiprobleem on inimeste puudus

Dr Lauri Maisvee

Dr Lauri Maisvee töötab Fertilitase erahaiglas kõrva-nina-kurguarsti ning pea- ja kaelakirurgina, lisaks on tema vastutusala haigla igapäevane juhtimine. Tänaseks on tal Fertilitases täis tiksunud juba 20 aastat. Dr Maisveega rääkis Kerttu Kongas.

Saabun Viimsis asuvasse Fertilitasesse ühel kevadsombusel päeval. Eesti suurim ja pikima ajalooga erahaigla sai tänavu mais 30-aastaseks. Soovin dr Maisveele õnne! On, mida tähistada – ta on ju enamiku sellest ajast koos haiglaga ühte sammu käinud.

Alustame kohe päris algusest. Dr Maisvee esmane huvi meditsiini vastu pärineb ilukirjandusest, kui ta luges Erich Maria Remarque´i raamatut „Triumfikaar”, mille peategelane Ravic oli väga võimekas ja romantilise meelega arst. Hiljem lisandus Maisvee hea sõbra isa, tunnustatud arsti Ants Haavel seeniori mõju.

„Olin umbes 17–18aastane, kui olime kord koos Antsu ja teiste sõpradega Saaremaal. Ants oli Kuressaare haigla kirurgiaosakonna juhataja ja hinnatud arst.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt