fbpx

Eesti teadlased lõid avatud platvormi energiavoogude juhtimiseks

FinEst Targa Linna Tippkeskuse pilootala ehitus (Foto: TalTech)

Tallinna Tehnikaülikooli FinEst Targa Linna Tippkeskuse teadlased töötasid välja energiavoogude juhtimise platvormi, mis võimaldab juhtida energiaressursse ja seadmeid nii, nagu on konkreetses asukohas vaja. Lisaks tagab avatud juhtsüsteem paindlikkuse, võimaldades reageerida kriisidele muutlikus keskkonnas kiirelt.

TalTechi mikrovõrkude ja metroloogia uurimisrühma vanemteaduri Tarmo Korõtko sõnul lahendab platvorm tänase ebamõistliku olukorra. „Kujutage ette, et teil on ainult ühe rakendusega nutitelefon ja iga järgmise äpi kasutamiseks peaks kasutusele võtma ka uue telefoni. Meie eesmärk oli luua selline platvorm, kuhu saab energiavoogude juhtimiseks kokku tuua erinevaid rakendusi. Nii saab näiteks linn või tööstuspark valida vastavalt oma vajadusele ka sobiva teenuse,“ kirjeldab ta.

Kahes erinevas kohas ja eri vajadusega pilootprojekti tegemine ilmestab hästi ühtse platvormi vajalikkust ja selle võlu – lahenduse saab valida oma eesmärgist või probleemist lähtuvalt ükskõik kus.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt