fbpx

Low imPACK-i pakendid sünnivad tekstiilijääkidest, lisaks on testimisel Airlay tehnoloogia

Low imPACK-i karbid sobib kvaliteetkauba pakendamiseks (Foto: Mariann Lukka)

Eestis sündinud idee ja siin arendatud tehnoloogia tulemusena on võimalik tekstiilijääkidest valmistada korduvkasutatavaid karbilaadseid pakendeid, mille tootmisel ei kasutata vett ega kemikaale, vaid väärtustatakse jäätmeid. Tänu sellele on Low imPACK-i toodetel 46% väiksem süsiniku jalajälg kui pappkarbi tootmisprotsessil. Kirjutab Gerli Ramler.

Low imPACK OÜ algatajad ja võtmeisikud on kolm entusiastlikku ettevõtjat Kaie Kaas-Ojavere, Liis Tiisvelt ja Mariann Lukka, keda seob pikk karjäär moemaailmas. Mõeldes oma jalajäljele, tekkis naistel soov seda vähendada ning pakkuda uusi võimalusi tekstiilitööstuse keskkonnasõbralikumaks muutmiseks. „Oleme olnud tihedalt seotud tekstiilivaldkonnaga – Kaie töötas pikalt Baltikas ning minul ja Mariannil on oma rõivabrändid. Arvutasime kord, et meie karjäärid on kokku tootnud maailma umbes 5,5 miljonit ühikut tekstiilseid tooteid! See paneb mõtlema ja lunastust soovima,” räägib tootmisjuht Liis Tiisvelt, kes on tänaseks üle seitsme aasta õppinud tekstiilitehnoloogiat ja moodi nii Eestis kui ka Londonis.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt