fbpx

Kas unistus Sitsiiliat mandriga ühendavast sillast saab lõpuks teoks?

Minister Matteo Salvini tutvustas Messina silla kõige uuemat maketti avalikkusele märtsis 2023 (Foto: IMAGO/Italy Photo Press/Scanpix)

Itaallaste plaan ehitada maailma pikim rippsild on saanud taas hoo sisse, idee teostamist võivad muu hulgas raskendada geograafia ja maffia.

Unistus sillast, mis ühendaks Sitsiilia saart Apenniini poolsaarega üle Messina väina, ulatub tagasi Rooma riigi aegadesse, mil konsul Lucius Caecilius Metellus sidus kokku tünnid ja palgid, et toimetada 100 sõjaelevanti Kartaagost Rooma aastal 252 eKr, selgub Plinius Vanema ülestähendustest.

Sellest ajast saadik on erinevad plaanid, nende seas ka lühiajaliselt üles kerkinud idee tunnelist, ikka ja jälle päevakorrale kerkinud. Itaallastel on ütlus „lo farò quando il ponte di Messina sarà finito“ ehk „teen seda siis, kui Messina sild on valmis“. Tundub, et nüüd peab selle ütlusega pisut ettevaatlikum olema.

Messina väina laius on kõige kitsamas kohas (Torre Faro ja sadamalinna Villa San Giovanni vahel) 3,1 kilomeetrit,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt