fbpx

Kas sa tead, kelle oma on tegelikult su ettevõtte ärikriitiline digivara?

Artur Praun

Ärimaastik muutub aina enam teenuspõhiseks ja selle asemel, et ehitada üles oma serveriruum ja täita mitmeid niširolle, kasutatakse sageli väliseid partnereid. See on hea kokkuhoiuvõimalus ja pakub ligipääsu parimale know-how’le, ent kätkeb endas ka riske. Kirjutab Elisa ärikliendiüksuse juht Artur Praun.

Mõned riskid on seotud toimepidevusega, teised aga usalduse murdmise ning digivara omandi küsimusega. Välise partneriga koos töötades on paratamatu, et keegi saab ligipääsu mingitele andmetele või mõnele kontole. Hoiustades andmeid Microsofti andmekeskuses, on need just seal. Kui võtta väljastpoolt appi raamatupidaja või turundusspetsialist, siis on paratamatu, et tal peab olema ligipääs programmidele, sotsiaalmeediaprofiilidele ja isegi pangakontole. Koostöö saab kulgeda rahulikus rütmis ja kui on aeg senisele joon alla tõmmata, saab andmed ja õigused linna pealt kokku koguda ja eluga edasi minna.

Seda aga vaid siis, kui õiguste haldusele ja ärilisele toimepidevusele on lähenetud teadlikult.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt