fbpx

Varsti saab vesiniku jõul nelja tunniga Austraaliasse

(Foto: Destinus)

Praegu saab tavalise reisilennukiga Euroopast Austraaliasse ligi kahekümne tunniga. Šveitsi idufirma Destinus tahab reisi aega lühendada vaid nelja tunnini, kasutades hüperhelikiirusel reisilennukit, mis liigub vesiniku jõul. See tähendab, et lisaks meeletule kiirusele saab kohale ka pea olematu süsinikujäljega, kuna „heitgaasiks” on veeaur.

Destinus on vesinikkütusega lennuki esimesed prototüübid juba ka välja töötanud, plaanis on need panna hiljem lendama viiekordse helikiirusega või isegi veel kiiremini, üle 6000 km/h.

Londonist New Yorki saaks sellise lennuvahendiga siis juba vaid 90 minutiga.

Sellise kiiruse saavutamiseks tõuseks lennuk kõigepealt 50 kilomeetri kõrgusele Maa atmosfääri hõredatesse ülemistesse kihtidesse, sest madalamal ja tihedama atmosfääriga oleks liiga keeruline võidelda tekkiva hõõrdumise ja ülekuumenemisega. Õhutakistus on nii suurel kõrgusel aga oluliselt väiksem. 

Hüperhelikiirusel lennuk kasutaks õhkutõusmisel ja maandumisel vesinikkütusel töötavaid õhku hingavaid turboreaktiivmootoreid ning hüperhelikiirusele viimiseks eraldi ramjet-tüüpi reaktiivmootorit. Seega on õhusõiduk sisuliselt pooleldi rakett,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt