fbpx

Uus reaalsus pakub uusi võimalusi

Õlletehas MOVA toodab oma kaubamärgi all õlut juba alates 2017. aastast. Siis oli see väike käsitööõlle tootja, 2021. aastal aga pandi püsti uus suur tehas ning nüüdseks tähendab MOVA nii õlletehast, piirkonna õllemuuseumi kui ka hariduslikke õlleõppeprojekte. Dnipro õlletehase MOVA ekspordijuhi Nataliia Masliukiga vestles Erik Samel.

Kuidas teil paaril viimasel aastal on läinud?

2022. aastal seisid kõik ukrainlased silmitsi uue reaalsusega. Paiknedes sõjatsooni lähedal Dnipros sulgesime oma tootmise, et hoida tiimi ning mõelda, mida edasi teha. Mõni päev kaalumist ja siis hakkasime kõigile abivajajaile toitu valmistama ning kohalikke elanikke joogiveega varustama, sest pruulikojana on meil oma kaev. Kogu meie jõud oli suunatud Dnipro kaitsmisele.

Muidugi mõistsime, et peame oma põhitööd jätkama, et toetada tiimi ja Ukraina majandust. Tootjana oli meil mitu probleemi – puudu oli nii kütuse-, pakke- ja toormaterjalide kui ka pesuvahendite koostisosadest.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt