fbpx

New Yorgi politsei jagab träkkimisseadmeid ohjeldamaks autode ärandamislainet

Apple AirTagiga saab oma auto asukoha täpselt teada, kui see on öö jooksul „jalutama“ läinud. Politsei soovitab seda kasutada. (Foto: Apple)

New Yorki ja ka teisi Ameerika Ühendriikide osariike on tabanud peamiselt just Hyundai ja Kia autode ärandamiste laine. Põhjuseks on tarkvaraviga, mis võimaldab neid autosid kergemini varastada. Mõlemad tootjad on küll välja toonud ka vastava tarkvarauuenduse, kuid kõiki autosid pole jõutud veel n-ö värskendada. 

Autovargusete laine allikaks aga on TikTok. Nimelt tegutsevad selles sotsiaalvõrgus tegelased kasutajanime Kia Boys all. Nad on välja mõelnud, kuidas igasse 2011. aastal või hiljem välja lastud Kiasse (või 2015. aastal või hilisemasse Hyundai mudelisse) sisse murda üksnes kruvikeeraja ja USB-juhtmega, näidates seda oma videotes. Nende klipid on muutunud viraalseks, levides kiiresti üle maailma. Näiteks on teismelised kõnealuste videote põhjal lihtsalt lõbu pärast autodesse sisse murdnud. Ärandatud masinaid leitakse tavaliselt hommikul kuskilt mahajäetuna.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt