fbpx

Elisa infoturbejuht Mai Kraft: küberturvalisus on mitmekihiline nagu sibul

Mai Kraft (Foto: Elisa)

Küberturvalisusest räägitakse tihti kui asjast iseeneses – see on kas tagatud või ei ole – mis võib aga kiirelt viia valele teele. „Viirusetõrje, tugevad paroolid ja mõistlik õiguste haldus on küll vajalikud, kuid omapäi ei suuda neist ükski tagada terviklikku kaitset. Selle asemel tasuks turvateemadega tegeledes võtta eeskuju loodusmaailmast – et kaitsta ettevõtte südamikku ehk kõige olulisemaid ja ärikriitilisemaid osi, on need tarvis sibula kombel ümbritseda suure hulga erinevate kihtidega,“ räägib Elisa infoturbejuht Mai Kraft.

Täpselt nagu vanasti ei piisanud linnuse kaitsmiseks üksnes kõrgest müürist, ei suuda ka kübermaailmas ükski individuaalne tegevus turvalisust tagada. Iga uus kiht lükkab pahalase veidi kaugemale ja aitab hoida kõige väärtuslikuma tema haardeulatusest eemal.

Täna on kõigi küberturvalisusest hoolivate osapoolte käsutuses meeletus koguses erinevaid tööriistu, mida enda, oma töötajate ja ettevõtte kaitsmiseks rakendada. Erinevaid kihte saab üksteise peale laduda lõputult.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt