fbpx

Tõnn Talpsepp: karjakäitumise vältimiseks tuleb analüütiliselt mõelda

Tõnn Talpsepp

Tõnn Talpsepp on investor ja TalTechi õppejõud. Lisaks on ta sukeldunud teadusmaailma, otsides vastuseid sellele, kuidas psühholoogia rahalisi otsuseid mõjutab. Tema hiljutine uuring kirjeldab eestlaste käitumist kinnisvaraturul karjakäitumise nurga alt. Vestles Kerttu Kongas.

Doktorikraadi tegi Talpsepp rahanduses ja lisakraadi infotehnoloogias. Enda teadustöös kombineeribki ta finantskäitumist mõjutavaid psühholoogilisi faktoreid ning suuri andmebaase. Oma viimase uuringu eest sai Talpsepp TalTechi tunnustuse parima teadusartikli eest sotsiaal- ja humanitaarteaduste valdkonnas. Artikkel, mis rääkis karjakäitumise ilmingutest kinnisvaraturul, ilmus ka väljaandes Journal of Behavioral and Experimental Finance.

Selgita palun karjakäitumise tagapõhja.

Viimasel ajal on palju räägitud kiirest ja aeglasest mõtlemisest. Karjakäitumine on kui kiire otsustamise võimalus, nii et ei peaks ise midagi analüüsima. See teeb meie elu lihtsaks. Lisaks mängib rolli see, mida ja kuidas teised teevad. Enamasti on ise palju raskem midagi teha-otsustada – inimesena üritame ju keerulisi asju vältida.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt