fbpx

Mängukonsoolid Ukraina sõjas: Steam Deckiga saab kahurituld vägagi edukalt juhtida

Foto: TPO Media

Ukraina sõjas on kasutatud miinide või granaatide kukutamiseks vastase pihta tavalisi poes müüdavaid droone, ka Ukraina raskemas relvastuses on mõned tsiviilkasutuse jaoks mõeldud seadmed leidnud olulise koha.

Mängukonsool Steam Deck on näiteks heaks abivahendiks Ukraina automatiseeritud kaugjuhitava relvakompleksi „Sabre“ juhtimisel, mis on ära hoidnud lugematul hulgal Venemaa rünnakuid Ukraina tsiviilobjektide suunas.

Steam Deckiga saab kaamera abil eemalt suunata kaugjuhitavat relva, säilitades samal ajal operaatori turvalisuse, kui vaenlane peaks välja peilima relva asukoha ja seda ründama.

Lahinguplatvormi saab paigaldada nii statsionaarselt kontrollpunktidesse, piirile või rindejoonele kui ka liikuvale soomukile. Automaatrelv suudab eemalt juhtides hävitada madalalennulisi vaenlase droone ja rakette või tulistada kasvõi Kalašnikovi automaadist. 

Platvormile saab paigaldada mistahes kergekuulipilduja või tankihävitusrelva ja seda eemalt juhtida.

Süsteem töötati välja ühisrahastusega kogutud investeeringute toel ning seda saab kasutada soomustatud rasketehnika lasketornil,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt