fbpx

Saad seda, mida mõõdad

Turunduses on tihti näha kahte äärmust: kas mõõdikuid on liiga palju või pole neid üldse. Ja nagu elus ikka, ei ole ka siin ükski äärmus hea. Mari-Liis Vaher teeb ülevaate olulisematest mõõdikutest koos näidetega.

Öeldakse, et saad seda, mida mõõdad. Kui mõõdad sotsiaalmeedia meeldimisi, YouTube’i videote vaatamisi, siis neid kipud ka saama. Kui mõõdad kontakti või ühe kliendi saamiseks tehtud kulutusi või nende pikemat väärtust (lifetime value) või hoopis müüki, siis saad näha seda.

Võimalikud turundusmõõdikud, mida sõltuvalt ärist kaaluda, on järgmised (konkreetne mõõdik sõltub tugevasti valdkonnast ja sihtrühmast):

Info- või uudiskirjade saatmine

  • Kas sisu on huvipakkuv: avamine ja klikkimine. On palju viise, kuidas neid numbreid tõsta (nt A/B testimine, korduvkirjade saatmine jms), aga kõige olulisem on siiski mõelda, mis väärtust sa kliendile pakud. Miks mind peaks huvitama sinu brändilt saadud kiri?

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt