fbpx

Kriisiajal IT-investeeringute nulli tõmbamine on endale jalga tulistamine

Artur Praun

Majanduslikult ebakindlal ajal on vahel esimene instinkt tõmmata kulukad IT-investeeringud koomale ning kuhjata kõhu alla kõike, mida annab. Tegelikult tasuks enamasti talitada vastupidi: kui trend tundub kulgevat allamäge, on aeg teha muudatusi ja pöörduda tehnoloogiliste lahenduste poole. Kirjutab Elisa Eesti ärikliendiüksuse juht Artur Praun.

Kriisisituatsioonis on alati keeruline reageerida. Kui kõik varem rohelises olnud numbrid muutuvad ühtäkki punaseks, hakkavad lööma häirekellad ja vaikimisi võtab üle kaitsepositsioon. Selle käigus tõmmatakse tihti pidurit ka kõigile suurematele kulutustele alates turundusest ja lõpetades IT-lahendustega.

Sel lähenemisel on küll mõnel juhul alust, kuid samas on nii lihtne endale nõnda jalga tulistada. Kõik investeeringud tehakse mingi tulu teenimiseks ja kui nice-to-have kulutustele raskel ajal tõesti kohta pole, siis efektiivsust, müüki ja kasvu toetavatesse lahendustesse tehtavad investeeringud peaksid olema endiselt kriitiliste tegevuste eesotsas.

Kindlasti on see koht,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt