fbpx

ÜRO konverents lahkab veekriisi pärast ca 50 aastast pausi!

Puhas joogikõlbulik vesi muutub üha väärtuslikumaks

ÜRO korraldab New Yorgis veeteemalise konverentsi ja seda esimest korda viimase ca 50 aasta jooksul. Suurürituse eestvedajateks on Holland ja Tadžikistan.  

Inimtegevus on rikkunud veeringlust ja kliimamuutus muudab probleemi veelgi teravamaks. Veekonverents toimub 22.-24. märtsil põhitähelepanuga globaalsel veekriisil, mis on jäänud justkui muude teemade varju. Veevarude kasutamise kohta pole rahvusvahelisi leppeid sõlmitud ja ÜRO juures pole ka vastavat ametkonda ega sõsarorganisatsiooni.

Maailmas on piirkondi, kus joogikõlbulik on üksnes pudelivesi. Alati ei pruugi aga ka seda käepärast olla.

Viimati toimus ÜRO kõrgetasemeline veekonverents aastal 1977 Argentiinas ehk 46 aastat tagasi. Pärast seda on Maa elanike arv kahekordistunud, kerkides 8 miljardini ja nõudlus vee järele on suurenenud plahvatuslikult.  

Korraldajad loodavad, et New Yorgi konverentsil tekib midagi sarnast, nagu Pariisis detsembris 2015, mil võeti vastu kliimalepe,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt