fbpx

Ensto avas Eestis ainulaadse elektritestimiskeskuse

(Foto: Raigo Pajula)

Rikkekindla jaotusvõrgu komponente ja elektrivõrgu automatiseerimisseadmeid tootev Ensto avas Eestis ainulaadse kõrgepingeseadmete testimiskeskuse, mille abil saab ennetada kuni 80% kõrgepinge võrgus toimuvatest riketest.

(Foto: Raigo Pajula)

Testimiskeskus, mis läks maksma 300 000 eurot, on varasemast kordades täpsem ja aitab üles leida ka mikrodefektid, mis avalduksid alles pikema aja pärast. Kõrgepingerikete kontekstis tähendab see, et ära jääb sadades kordades kallim elektrivõrgu rikete parandamine ning laiem ühiskondlik kahju, mis tekib elektriühenduse ajutisest katkemisest.

Ensto tegevjuhi Kaarel Suuki sõnul teeb testimiskeskuse ainulaadseks tipptehnoloogia, mis võimaldab lisaks levinud pingetestidele, millega kontrollitakse maakaabli tooteid maksimaalse ja seda ületava koormusega, testida ka toodete osalist läbilööki ehk osalahendust. „Ülitundlike seadmetega leiame kõrgepinge ühendustes või isolatsioonis üles ka kõige väiksemad defektid, mida silmaga pole näha, aga mis võivad elektrivõrgus mõne aja pärast rikkeid põhjustada,“ selgitas ta.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt