fbpx

Saudi Araabia ehitab hiigelkuubi küljepikkusega 400 meetrit

Plaanitav hiigelkuup Mukaab (Kuvatõmmis)

Saudi Araabias ehitatakse rekordilisi pilvelõhkujaid, järjekordne ei ole aga kõrgeimate (kahekilomeetrine Mirror Line, mille moodustavad kaks paralleelselt n-ö kulgevat ca 488 meetri kõrgust pilvelõhkujat) või pikimate (170-kilomeetrine kõrbelinn ehk kinnisvaraprojekt NEOM) seast, vaid lihtsalt üks tohutult suur kuup, mille küljepikkus on peaaegu pool kilomeetrit.

See tähendab, et pilvelõhkuja nimega Mukaab on 400 meetrit lai, 400 meetri paksune ja 400 meetri kõrgune. Selle sisse mahub ära ligi kaks ruutkilomeetrit äri- ja elamispindasid ehk 20 New Yorgi Empire State Buildingut.

Mukaabis näeb maja keskel asuvast spiraalsest tornist holograafilisi keskkondi, mis loovad veealuste ja kosmiliste Avatari-laadsete maailmade kogemuse. Seal saavad olema tuhanded uued korterid, mitmed hotellid ja kaubanduspinnad, kontorite ja vaba aja keskused. Isegi teatrisse ja ülikooli saavad kuubi elanikud minna majast väljumata.

„Ehitise välisilme loomiseks said arhitektid inspiratsiooni Najdi traditsioonilisest arhitektuurist.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt