fbpx

Türgit ja Süüriat raputanud maavärin käivitas ÜRO katastroofi-satelliidid

Ekraanipilt (Allikas: UNOSAT)

Türgit ja Süüriat raputanud tugevate purustustega maavärina järel käivitati 6. veebruaril  juba varem valmis olnud satelliidisüsteem, mis aktiveeriti Türgi ja Põhja-Süüria hädaolukorras kaardistamiseks. ÜRO Satelliidikeskus (UNOSAT) satelliidid asusid jälgima muutusi pärast maavärinat magnituudiga 7,8, et saada kahjudest täpne ülevaate. Neid andmeid saab kasutada humanitaarabi ja katastroofiabi organiseerimiseks.

Katastroofide ja hädaolukordade juhtimise ameti (AFAD) 1. märtsil avaldatud andmete järgi hukkus Türgit veebruari alguses raputanud maavärinas 45 089 inimest. Kui lisada ka hukkunute arv Süürias, kerkis looduskatastroofi ohvrite koguarv Reutersi andmetel ligikaudu 51 000 inimeseni.

Maavärina ja selle arvukate järeltõugete, mida mõningatel andmetel oli enam kui 11 000, tulemusel sai Türgis viga enam kui 108 000 inimest, lisaks jäid miljonid peavarjuta.

UNOSAT pakub juba alates 2001. aastast riikide nõudmisel hädaolukordade kaardistamise teenuseid, et kaartidelt tuvastada hädaolukorras kannatada saanud infrastruktuuri, mida saavad seejärel kasutada katastroofidele reageerimise rühmad abi saatmiseks.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt