fbpx

Kas tehisintellekt on deemon või ustav abimees, selles on küsimus


 Fragment OpenAI rakenduse pildist teemal „Tulevik, TI valitseb maailma, inimesed on õnnelikud, Picasso stiilis” (Autor: DALL-E-2)

I osa – Saame tuttavaks – tehisintellekt! *

Tehisintellekt (TI) kinnitas siinkirjutajale, et on hea abimees, kuid inimeste taseme ületamiseks läheb tal vähemalt 20–30 aastat. TI ja selle rakenduste uurimise ning arendamisega igapäevaselt tegelev professor Tanel Tammet Tallinna Tehnikaülikoolist kinnitab, et veel üsna pikka aega on tehisintellekti (ingl Artificial Intelligence, AI) võimekuseks lahendada kitsaid ülesandeid, inimlikus mõttes loomingulisust ei ole oodata, samuti ka „ellu ärkamist“, eneseteadvuse saavutamist. „Oleme selle suuna alal ikka väga alguses,“ rõhutab ta ajal, mil ülepäeviti avaldatakse uudiseid juturobotite ja pildigeneraatorite uutest ja üllatavatest arengutest. Kirjutab Ants Vill.

Praeguseks on paljud jõudnud harjuda, et kaupmeeste, teenindajate ja arstide internetisaitidel, aga ka telefonis, suhtleb meiega tihti juturobot, kes annab lihtsamaid vastuseid või suunab õige inimese jutule.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt