fbpx

On aeg kriisi alguses kokku klopsitud lahendused asendada millegi püsivaga

Artur Praun on Elisa ärikliendiüksuse juht

Hübriidtöö ja tark töö tegemise viis on siin, et jääda. Pole mõeldav, et mõni ettevõte, kus tööspetsiifika seda võimaldab, inimesed kunagi täisajaga kontorisse tagasi ajaks. See tähendab ühtlasi, et ettevõtted, mis najatuvad endiselt põlve otsas valmis nikerdatud ebaturvalistele kaugtööpõhimõtetele ja -süsteemidele, peaksid nüüd kohanduma ja tegema ära vajalikud muudatused.

Kaugtöö võidukäik sai alguse koroonakriisiga ja on nüüdseks juba töötajate ja tööotsijate eeldus. Kui tegemist pole just tootmisettevõttega, kus on peaaegu vältimatu, et keegi peab masina taga seisma, on raske ette kujutada jätkusuutlikkusele ja pikaajalisele arengule panustavat ettevõtet, kes üritaks meelitada tipptalenti, aheldades ta üheksast viieni laua külge.

Suuremal osal organisatsioonidest on tekkinud äratundmine, et tööturul on vaja pakkuda paindlikkust, mida inimesed ootavad. Küll aga pole veel kõik mõistnud, et sellise paindlikkuse pakkumine toob lisaks ärilisele riskile kaasa ka küberohtude riski, mille maandamisega peab tegelema.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt