fbpx

Ardo Alliku doktoritöö: kuidas pulsikell ja aktiivsusmonitor luua veelgi nutikamaks

Pulsikell (Foto: Pixabay)

Füüsiline aktiivsus aitab hoida nii kehalist kui ka vaimset vormi ning ennetada mitmeid haigusi. Seda, kuidas üha enam populaarsust koguvaid pulsikelli jm seadmeid muuta veelgi paremaks, uuris Tallinna Tehnikaülikooli doktorant Ardo Allik oma teadustöös.

Teemat laiemalt vaadates tuleks värske doktori sõnul teadvustada, et tänapäeva inimeste eluviis erineb olulisel määral elust minevikus. Füüsiline pingutus ei ole enam igapäevaelu eelduseks ja inimene saab tänu kaasaegsetele mugavustele hakkama enneolematult vähese füüsilise liikumisega. See aga ei tähenda, et selline elu on hea.

Aktiivne elustiil = hea tervis

Tegelikult avaldab erinevus meie kaasaegse elu ja geneetilise ülesehituse vahel olulist mõju tervisele, näiteks luustiku tihedusele, südame-veresoonkonna haigustele, rasvumisele, keha koostisele ja insuliiniresistentsusele. Alliku sõnul on väga oluline propageerida aktiivset elustiili, sest uuringud kinnitavad, et rutiinsel füüsilisel tegevusel on positiivset mõju, vähendades diabeedi-, südame-veresoonkonna haiguste ja rasvumise riski ning suurendades vaimset heaolu.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt