fbpx

Priit Tikkeri doktoritöö: ohtlikult saastatud reovett saaks puhastada senisest odavalt

Tallinna reoveepuhasti (Foto: Matthias Ebel, DWA)

Reovete puhastamisel on võimalik senisest odavamalt lagundada potentsiaalselt ohtlikke saasteaineid ohututeks süsihappegaasiks ja ka veeks, selgub Priit Tikkeri Tallinna Tehnikaülikoolis kaitstud doktoritööst.

Elanikkonna kiire juurdekasv ja globaalne soojenemine viib selleni, et peaaegu iga teine inimene kannatab 2025. aastal veenappuse all. Ainult üks protsent kogu maailma veest on inimesele tarbimiskõlbulik.

Ohtlikud ained rikuvad vett ja keskkonda

Reovee puhastamisel kõrvaldatakse reoained veest mehaaniliste, bioloogiliste või füüsikalis-keemiliste meetoditega. Igasuguste tugevatoimeliste ravimite, aga ka raskelt biolagundatavate hügieenitoodete ja plastiühendite tootmine ning kasutamine põhjustab nende kogunemist veekogudes, halvendades oluliselt veeressursse. Traditsioonilised reoveepuhastusviisid siin paraku vajalikul määral ei aita, mistõttu tuleb eriti saastunud reovete puhastamiseks leida alternatiivseid kulutõhusaid töötlemismeetodeid.

Priit Tikker oli aasta 2021 TalTechi teadusartikli (valdkonnaks tehnika ja tehnoloogia) üks autoritest (Foto: TalTech)

Tehnikaülikooli doktorant Priit Tikker uuris võimalikke lahendusi ja uudseid meetodeid.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt