fbpx

Üliõhukesed „kindad“ muudavad tehisreaalsuse katsutavaks

Õhuke „kinnas“ on nahal peaaegu nähtamatu, kuid virtuaalreaalsuses annab elektriliselt märku puudutustest ja takistustest, kui kätt enda ümber justkui päris maailmas liigutad.
(Foto: Hongkongi linnaülikool)

Kuigi virtuaalprillidega saab tehismaailmas näha ning ruumilise heliga kõrvaklappidega isegi kuulda end ümbritsevat, eristab seda päris maailmast see, et enda ümber olevaid asju ei ole võimalik katsuda. Õigemini, on küll kindasarnaseid seljakotiga kohmakaid lahendusi, kuid see ei tekita ehedat tunnet, et saad käeulatusse jäävaid objekte puudutada, muljuda ja silitada.

Hongkongi linnaülikoolis (City University of Hong Kong) saadi valmis üliõhuke, pea märkamatu „nahk“, mille saab tõmmata käele ja mis hakkab virtuaalmaailmas puudutusi imiteerima. Haptiline süsteem WeTac on käeskantav ja kogub isikupärastatud puutetundlikkuse andmeid, et pakkuda metaversumis „päris“ puudutuse kogemust.

Vaata, kuidas juhtmevaba Bluetoothiga elastne haptiline „nahk“ töötab sellest videost: https://youtu.be/8hcqv4UFJ5I

Süsteem koosneb kahest osast: miniatuursest pehmest juhtplokist,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt