fbpx

Fiiberoptika võrgu püsimisel hoiab silma peal nutikas valvur

Konstantin Reva (Foto: erakogu)

Fiiberoptika on kriitiliste teenuste ja suure kasutajate hulga tõttu alati katkemise ohus ja avaldada nii negatiivset mõju ka lõpptarbijale. Tavapäraselt kulub võrguteenuse pakkujal liigselt väärtuslikku aega probleemi väljaselgitamise ja lahendamise peale. Tele2 ülekandevõrgu inseneri Konstantin Reva kinnitusel on siinkohal lahenduseks seiresüsteem.  

Võrguteenust pakkuva ettevõtte jaoks on fiiberoptika toimimine üks põhilistest ülesannetest, millega tuleb pidevalt tegeleda. Rikkeid tuleb aeg-ajalt ikka ette, olgu siis tingituna inimfaktorist, ekstreemsetest ilmastikutingimustest või teistest fiiberoptikat mõjutavatest teguritest, nagu näiteks ehitustööd. 

Probleemide ennetamiseks ja lahendamiseks on teenusepakkujal aga võimalik investeerida seiresüsteemi. Süsteem mõõdab fiiberoptika toimimist tervikuna ja tänu sellele saab võimalikke rikkeid tõhusalt tuvastada ning probleemi kohe lahendama asuda. See lühendab oluliselt rikete parandamiseks kuluvat aega ja vähendab ressursikulu. 

Ressursside kokkuhoid väljendub eelkõige selles, et seiresüsteemi puudumisel tuleb minna võrgusõlme juurde kohale, saada probleemile kinnitust ja tuvastada selle põhjus.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt