fbpx

Aeg kui väärtus nõuab usaldust

Füüsilises maailmas ellujäämise nimel käib pidev võitlus. Dramaatilisel moel kinnitab seda Ukrainas käiv sõda ning paljud teised maailmas aset leidvad sündmused. Õnneks mitte samal skaalal ning rafineeritumalt käib sama heitlus konkurentsiturul ja ettevõtluses, nii suurtes kui väikestes organisatsioonides nii maja sees kui majade vahel. Suure üldistusega öeldes püütakse enamasti ümber jagada energiat, materjali, aega või infot, et seda oma eeliseks pöörata.

Vahendid on käegakatsutav suurus, millest enamasti on ettevõtetel hea ülevaade ja mille üle neil on kontroll. Asja, mida näed ja saad n-ö katsuda, ladustada või hõivata, on lihtne mõõta nii mahus kui ka rahas.

Info on keerulisem mõõde. Mitte et keegi kahtleks andmete, informatsiooni ja teabe talletamise, analüüsi ja liikumise vajalikkuses, aga infomaailmas on palju enam mängu- ja tõlgendusruumi. Ning sõltuvust kontekstist ja inimlikust faktorist: visioonist, intuitsioonist, hindamis- ja märkamisvõimest. Isegi kui infot töötleb AI, kaasneb sellega küsimusi ja küsitavusi.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt