fbpx

Betoonisõber 2022 on Carl-Dag Lige

Carl-Dag Lige hoiab käes kunstnik Jüri Mildebergi valmistatud auhinda (Foto: Eesti Betooniühing)

Eesti Betooniühing kuulutas Carl-Dag Lige aasta 2022 betoonisõbraks betoonehituse ajaloo uurimise, arhitektuuri ja ehitusinseneeria koostoime ning -mõju oskusliku kajastamise eest.

Carl-Dag Lige on arhitektuuriajaloolane, kelle teadustöö peamised uurimissuunad puudutavad Eesti arhitektuuri ja ehitusinseneeria vahelisi seoseid, eelkõige perioodil 1918–1944, aga ka laiemalt. Ta on betoonehitusega seonduvalt tegelenud põhjalikumalt sir Ove Nyquist Arupi loomingu, Taani ehitusinseneride büroo Christiani & Nielsen A/S ajaloo ja akadeemik Heinrich Laulu tegevusega ehitusteadlase ja -insenerina. Viimastel aastatel on tema uurimistöö keskendunud ehitusinsener August Komendandi pärandi uurimisele.

„Carl-Dag Lige on arhitektuuriajaloolane, kes mõistab ehitusinseneri, konstruktori olulisust arhitekti kõrval – ehituskunstis,“ sõnas Eesti Betooniühingu esimees Imre Leetma. „Carl-Dag on suutnud inseneeria ja arhitektuuri suhteid suurepäraselt ka sõnaliselt väljendada.“
Carl-Dag Lige on üks Eesti viljakamaid ja aktiivsemaid arhitektuurikriitikuid, kelle sõnavõtud erievates meedialiikides on tekitavad sageli poleemikat ja äratavad tähelepanu.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt