fbpx

USA-s prinditi ehitusprinteriga välja suurim maja

(Foto: PERI)

3D-printeriga majade printimine ei ole enam ammu mingi uudis, kuid seni on neid ikka üsna väikestes mõõtmetes tehtud. Mitmekorruselised ehitised on saamas viimase aja trendiks nii Euroopas, Aasias kui Ameerikas. Houstonis väljatrükitud hoone ongi mitmekorruseline ja selle ehitamiseks on kasutatud BOD2 3D-ehitusprinterit firmalt COBOD.

372-ruutmeetrine maja on rekordsuur, kuid mahub siiski 3D-printeri käppade alla, seega tehti see valmis enamasti ühes tükis. Mõned detailid võidakse trükkida küll suurest majast eraldi, näiteks avade kohal olevad talad või sillused. Need tõstetakse hiljem kraanaga paika ja valatakse ülejäänud konstruktsiooniga kokku.

(Foto: PERI)

Ehitusprinteriga väljatrükitud hoonet loetakse tugevamaks ja materjalisäästlikumaks, kuna betoonivalu rakiseid ei ole vaja. Sisemise konstruktsiooni saab teha õhulisema ja enamiku ehitisest võib valmis teha ühes tükis. Lisaks valmib maja pea poole kiiremini kui traditsioonilise ehitusega ning hoopis vähema hulga ehitustöölistega.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt