fbpx

Tehnoloogiauudised: nutikas mask, hävitajaid aitav drooniparv, HP ehitusprinter ja inimesi lennutav droon

Selline näebki välja HP kolmerattaline ehitusinseneri abiline (Foto: HP)

Tuntud printeritootja HP tegi ehitusprinteri, mis joonistab märke maha

Robotid spetsialiseeruvad – HP, mis on tuntud kui printerite ja arvutite tootja, sai äsja valmis ehitusplatsidel töötava roboti, mis sarnaneb robotmuruniiduki või robottolmuimejaga. See suudab koordineeritult ringi liikuda ning selle eesmärk on ehitusplatsil näiteks vaheseinte ja kommunikatsioonide maha joonistamine.

Robot võtab oma info ehitise digitaalsetelt ehitusjoonistelt ja märgib selle maha reaalse ehitise põrandale või siledale ehitusplatsile. Selline lähenemine pidi tohutult tööaega kokku hoidma, sest inimestel kulub joonistest arusaamiseks, liikumiseks ja mõõtmiseks kordades enam aega ja vaeva. Tööjõud on pealegi palju kallim kui masin.

Lahenduse võttis kasutusele rahvusvaheline ehitusfirma Skanska. HP SitePrinti nimelist lahendust katsetati kahel USA suurehitusel, millest üks oli New Yorki Penn Station.

Robotit saab juhtida tahvelarvutiga, liikur väldib takistusi nagu kodune robottolmuimeja ning oskab kaamerate ja radari abiga väga täpselt navigeerida.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt