fbpx

VKG Keskkonnapäev: puidu väärindamise kasu peab jääma Eestisse

VKG tootmisterritoorium (Foto: Kaupo Kalda / VKG)

Ida-Virumaale Lüganuse valda kavandatav biotoodete tootmiskompleks on väga vajalik samm, et Eesti pääseks kasutamata puiduressursi eksportimise ja põletamise sõltuvusest ning ühtlasi tekiks fossiilsete toorainete asendamise võimalus. Viru Keemia Grupi (VKG) biotoodete arendusjuhi Lauri Raidi sõnul tähendab plaanitav tootmiskompleks piirkonna jaoks uusi töökohti ja majandustegevuse laienemist.

VKG korraldatud Keskkonnapäeval, mis toimus 14. septembril, arutlesid teadlased, keskkonnavaldkonna eksperdid ja poliitikakujundajad ning poliitikud, millised on võimalused puidu, kui Eesti ühe suurima loodusressursi, väärindamisel.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri Kristjan Järvani sõnul tuleb kindlasti panustada puidu senisest suuremasse väärindamisse. „Nii saaksime samade raiemahtude juures rohkem väärtust. Siin on riik abiks näiteks suurinvestori toetusega ja rakendusuuringute programmiga, et uute investeeringute toel panustada teadusarendusse või puidu väärindamisse,“ rääkis minister.

VKG biotoodete arendusjuht Lauri Raid selgitas, et tootmiskompleksi planeeringu tõttu alustati sel aastal keskkonna strateegilise hindamisega.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt