fbpx

Elektrilise õhusõiduki tellimuste vastuvõtmine on alanud! Axe ootab lennuhuvilisi!

(Foto: SkyFly)

Lennuhuvilistel inimestel tasub olla tähelepanelik, kuna Londonis asuv start-up ettevõte SkyFly alustas Axe eeltellimuste vastuvõtmist. Tellijad saavad oma „lennumasina“ kätte aastal 2024.

Axe on kaheistmeline täiselektriline õhusõiduk (eVTOL), mille maksimaalne kiirus on 160 km/h ja lennukaugus 320 km. Sel on 5-meetrised tiivad, mis on ülespoole veidi kaldu, kui eVTOL asub maapinnal, andes unikaalse välimuse ja aidates sel moel teistest õhusõidukitest erineda. Kere on valmistatud süsinikkomposiitmaterjalist.

Istmed on paigutatud kõrvuti, mitte teineteise järel.

Axe sarnaneb pigem suure multikopteri kui tüüpilise lennukiga. Sarnaselt hobilennutajatele mõeldud droonidega, kerkib see vertikaalselt üles nelja 1,5-meetrise diameetriga rootori abil, kaldub seejärel pisut ettepoole, et saavutada horisontaalkiirust, nagu helikopter. Kummaliselt viltused tiivad on lennu ajal samal tasapinnal.

Axe iga rootori juures on kaks 70 kW mootorit. Kolmele rattale toetuv õhusõiduk saab tõusta õhku ja maanduda vertikaalselt.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt