fbpx

Väike taibukas vend valvab me üle – see on KrattWorksi droon

KrattWorksi peainsener Kristjan Möller (vasakul) ja tegevjuht Mattias Luha ning sihtmärgidroon Dart (Foto: Ants Vill)

Kratt vaatab kõrgelt ülevalt – ta (see) valvab, et mets ei põleks või tank ei tuleks – nii nagu ülesanne on antud. Eesti firma KrattWorksi uuenduslikud ja üsna haruldased masinnägemisega juhita lennuaparaadid lendavad kõrgel ja vaikselt, otsivad üles etteantud objekti ja edastavad selle kohta teavet lühikese eetriaja vältel. Elu näitab, et neid läheb vaja nii rahu kui sõja ajal. Kirjutab Ants Vill.

Värskeim uudis Eesti kaitsetööstuse alalt ongi kaitseinvesteeringute keskuse ja KrattWorksi vahel seitsmeks aastaks ning 15 miljoni euro mahus sõlmitud leping õhusihtmärkide valmistamiseks õhutõrjepataljonile. Droon Dart (viskenool – ingl k) sobib nii kuulipilduja, õhutõrjekahuri kui ka lühimaa õhutõrjerakettide sihtmärgiks. Varem on Eestis kasutatud sihtmärkidena Belgia ja Hispaania droone. Õhutõrjepataljon katsetas drooni Rutjal ja kiitis selle igati heaks.

KrattWorksi arendussuundade põhisõnavara hulka kuuluvad: masinnägemine,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt