fbpx

Mobiilikärsitus

Enamik meist on digitaalses infotarbimises liikunud arvutist nutitelefoni ja seega on tõenäoliselt muutunud ka viis, kuidas me infot tajume ja kasutame. Värske Journal of Behavioral and Experimental Economics avaldab sel teemal terve rea põnevate eksperimentide kokkuvõtte. Selgus, et riskantsete otsuste puhul, kus katsealustel oli võimalik midagi olulist kaotada, ei olnud nende otsustusmustris vahet, kas lähteinfo saadi nutitelefoni või tavaarvuti vahendusel. Samas rutiinseid „kas nii või naa“ stiilis otsuseid võeti nutitelefoni vahendusel laekunud info põhjal palju kiiremini vastu. Katsealused kulutasid seega mobiili teel laekunud info kontrollimiseks ja täiendamiseks tunduvalt vähem aega, eelistades otsuse langetamist vahetult pärast vastava teema tõstatumist.

Nii et tasub korra targu järele mõelda, kas vastata järgmine kord nutitelefonist loetud küsimusele kohe, nagu alateadvus meid tagant tõukab, või tulla loetu juurde mõne aja pärast tagasi. Nagu katsed näitasid, võib viimasel puhul meie otsus olla asjakohasem, sest võtame endale aega infot rohkem töödelda.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt