fbpx

Eiffeli torni suurune tuulesein toodab elektrit 80000 kodule

„Tuulesein“ võib küll merevaadet rikkuda, kuid annab elektrit kuni 80 000 kodule
(Foto: Wind Catching Systems)

Norras, kust teatavasti tuleb meie peaaegu kõige odavam energia – hüdroenergia, on ettevõttel Wind Catching Systems valminud lahendus, millega saab avamerel toota ca viis korda rohkem elektrit kui tavaliste tuulikutega. Nimelt hakkab ettevõte valmistama Eiffeli torni kõrguseid ujuvaid sõrestikke, mis on tihedalt tuulikulabasid täis pikitud – nii toodab sein energiat mitte ainult ühe tiivikuga kõrgel mere kohal, vaid üsna laia pinna ulatuses.

Viis Wind Catchingu seadet asendavad 25 meretuulikut. Kuna tegemist on ujuva platvormiga, saab selle suunda ja asukohta muuta ning vajadusel transportida hoopis teise kohta, kus rohkem energiat vajatakse.
Norral on mobiilsete energiajaamadega olnud plaane varemgi. Näiteks on välja mõeldud ujuv tooriumireaktor, mida saaks elektrinappuse leevendamiseks toimetada kõrgete börsihindade piirkonda. Sama saaks teha ka Wind Catchingu tuuleseinaga.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt