fbpx

Ukraina kasutab USA radarivastaseid rakette nõukogude lennukitel

Selline näeb välja radareid ja elektroonilisi relvi hävitav AGM-88 HARM rakett.
(Foto: Scott Stewart, USA kaitseministeerium)

Radareid avastavad ja hävitavad USA raketid ilmusid esimest korda Vene invasioonisõtta augusti alguses, kui venelased leidsid oma radarite rusudest seda tüüpi rakettide detaile.

Ukrainlased said Ühendriikidelt tänavu suvel ilma suurema kärata relvaabina rakette AGM-88 HARM, mida saab nüüd Ukraina lennukitelt välja tulistada. Seni polnud võimalik neid radaritõrjerakette nõukogudeaegsetel lennukitel kasutada, kuna pardaarvutite ja elektroonika tase on NATO standardrelvade kasutamiseks liiga algeline. Isegi NATO idapoolsetel riikidel pole seda võimalust, kuigi paljud on nõukogudeaegseid lennukeid oluliselt moderniseerinud.

HARM-i liidestamine on sellisel juhul ülikeeruline, kuid kasutusele võeti n-ö „toores modifikatsioon“. See tähendab kokpitti eraldi tahvelarvuti-sarnase lisa, mis suhtleb otse relvaga, paigaldamist.

Ukrainlased ehitasid USA abiga lennukisse sõltumatu alamsüsteemi, mis väljaande Telegraph andmetel töötab ühes kolmest režiimist, mis võimaldab raketil tabada sihtmärki pärast võimaliku vaenlase õhutõrje- ja elektrooniliste kiirgusallikate avastamist.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt