fbpx

Mida teha, kui töötaja hakkab nutma?

Emotsioonide allasurumine ja rõõmu teesklemine on töökeskkonnas kahjuks endiselt levinud. Inimene ongi emotsionaalne olend. Miks meil on raske hakkama saada töötajatega, kes nutavad või väljendavad muul moel oma negatiivseid emotsioone? Emotsionaalsest intelligentsusest räägib lähemalt juhtimiskonsultant Ivar Raav.

Me kõik oleme tundnud kurbust, viha, ärevust, rõõmu, elevust, pettumust, innukust, ükskõiksust… Emotsioonid on empaatia tekkimise eeldus – mitte ainult teiste, vaid ka enda suhtes. Empaatia arendamiseks ongi üks parimaid viise vaadata ühte või teist inimest ja mõelda, et tema on ka olnud kurb, hirmul, rõõmus jne.

Lisaks kuuele tuntud põhiemotsioonile on veel 36 emotsiooni, mis omakorda jagunevad 72ks. Need annavad täpsema sõnumi sellest, kas meie vajadused on rahuldatud või mitte. Hoolimata sellest, et küsimusele „Kuidas sa ennast tunned?“ vastatakse tavapäraselt: „Okeilt” või „Pole paha”.

Allikas: tarkvanem.ee

IQ ja EQ

Energia kohta teame koolifüüsikast,

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt