fbpx

Organisatsioonikultuuri surmapatud

Seekord kirjutab Katri Delimoge sellest, milles õieti väljendub ebaterve organisatsioonikultuur, mis omakorda on töölt lahkumise põhjus number üks.

„Enne iga kohtumist juhiga valdab mind paanikahoog: käed värisevad, higi voolab ojadena ja hapnik ähvardab otsa saada. Pärast aga olen justkui peksa saanud, sest kõik, mis ma teen-ütlen-mõtlen, on alati vale. Ma pean end jätkuvalt aina tõestama, esitades iga nädal detailseid tegevusaruandeid (mida ta kunagi ei loe!). Tunnen end rumala, saamatu ja väärtusetuna… tahan siit ära. Kohe!” tihub spetsialist nuttu.

Strateegia ja kultuur

Kui organisatsioonikultuur ja strateegia üht rada ei kõnni, siis on vägagi reaalne, et viimane ei saagi edukas olla. Strateegia roll on anda ettevõttele eesmärk ning töötajaile selge tegevussiht, organisatsioonikultuur on aga mootor, mis seda kõike käivitab (või suretab). Tervisliku (jah, ka äriliselt!) töökultuuri aluseks on töötajaid ühendavad väärtused, millega mitte üksnes ei nõustuta, vaid millest igaüks oma tegevuses ja käitumises lähtub.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt