fbpx

Juhtimis-coach’il on aina suurem roll

Maailma mastaabis, eriti Ameerikas, Kanadas ja edumeelsetes Euroopa riikides on juhtimis-coach’id juba täitsa tavapärased. Fortune 500 ettevõtetest kasutab nende teenust tervenisti 40%. Ja coaching’u-äri on viimase viie aastaga kasvanud lausa 35% võrra. Kõnekate numbrite taha vaatab Elisa juhtimis-coach Marika Raiski.

Coaching’u põhitunnused on keskendumine fookusele ja eesmärgistatus. See tähendab uskumist, et potentsiaal on olemas, kusjuures tulemuslikkuse kasv saavutatakse piirangute-takistuste vähendamise kaudu. Coaching aitab juhtidel ja ettevõtetel veelgi paremaid tulemusi saavutada, edendada nüüdisaegset käskude-keeldudeta juhtimist ning liita tiime ühtseks löögirusikaks.

Eestis tean vaid ühe käe sõrmedel üles lugeda ettevõtteid, kus töötavad püsivalt coach’id. Kusjuures väljaõppinud coach’id. Rõhutan seda, sest nagu Elisa personalijuht ütleb, on meie ettevõttele tulnud coach’i teenust pakkuma ka inimesed, kes on paar coaching’u raamatut läbi lugenud.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt