fbpx

Juhuslike inimeste edutamiste kiituseks

Veigo Kell

Stuart Drummondile ei läinud poliitika vähimatki korda ja tal polnud mingit plaani juhiks saada, veel vähem linnapeaks. Teda ja tema sõpra Ronniet huvitas hoopis, kuidas Inglismaa sadamalinna Hartlepooli mitte just kõige glamuursemat jalgpalliklubi tuntumaks teha. Selleks registreerisid nad linnapea valimistel üheks kandidaadiks jalgpalliklubi maskoti, milleks oli juhuslikult ahv ehk ahvikostüümis Drummond. Ahvil polnud muid poliitilisi lubadusi peale selle, et kooliõpilastele lubati iga päev üks tasuta banaan. Ja tõepoolest, sellega ületasid nad uudisekünnise Inglismaa meedias.

Kõigile üllatuseks valitigi ahvist maskott nimega H’Angus Tööparteisse kuulunud soosiku ees Hartlepooli linnapeaks palgaga 50 000 naela aastas. Juhtunut võeti naljana, sest keegi ei uskunud, et kohalikus pubis ahvikostüümis töötanud Drummond võiks linnapea ametiga hakkama saada.

Kuid Drummond moodustas mitmeid parteisid kaasates kabineti, mis hakkas tegelema turvalisuse, kuritegevuse, antisotsiaalse käitumise ja tänavate puhtusega. Paari aastaga vähenes sissemurdmiste arv linnas 20% ning paranesid koolide tase ja sotsiaalteenused.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt