fbpx

Tehnoloogiauudised: kuidas saavutada taktikalist eelist ja suhtuda robotkoerte armeesse?

Robotkoer ise ei ole ilmselt lahinguväljal kõige võimekam tegelane, kuid jalaväe hirmutamiseks on see hea ikkagi (Foto: kaader videost / Aleksander Atamanov)

Robotkoer sai kuulipilduja

Mis võiks olla lahinguväljal ehmatavam vaatepilt, kui lagendikule kappav robotkoerte armee, mis hakkab seljas asuvatest kuulipildujatest tina andma? Ilmselt varsti ongi sellised relvad lahinguväljal, demonstreeris Venemaal sündinud USA ettevõtja ja leiutaja Aleksander Atamanov. Nimelt monteeris ta robotkoera selga Vene spetsvägedes kasutatava kuulipilduja PP-19-01 Vitjaz koos lisavarustusega sihtimiseks ja stabiliseerimiseks.

Robotkoera, Hiina mudel Unitree, saab aga igaüks osta ligi 5000 euro eest AliExpressist. Koera juhib raskel maastikul kiirelt edasi tehisintellekt. Seega on robotite armee muutumas üsna odavaks ja selle jaksavad soetada endale juba mõõdukalt rikkad investorid.

Masin ei tegutse siiski päris iseseisvalt, vaid sellel on videoülekanne ja seikluskaamera optilise sihiku juures, kust on näha sihiku punane täpp.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt