fbpx

Maskid ja nende taga peituv potentsiaal

Me kõik pärineme oma lapsepõlvest ja kanname seda endaga kaasas. Alateadlikud mustrid mõjutavad meid rohkem, kui arvata oskame. Nii võtame ette ühe või teise maski, ka töökeskkonnas. Missugune potentsiaal aga maskide taga peitub? Kirjutab juhtimiskonsultant Ivar Raav.

Loo aluseks on Carl Gustav Jungi persona ja varju lähenemine ning Lise Bourbou raamat „Hingehaavad”, mille olen ümber kohandanud töö konteksti. Me ei suuda jätta osa oma olemusest töökoha ukse taha, vähemalt mitte kauaks, nii et seda teemat tasub lähemalt uurida. Seda enam, et meie tohutu vaimse tervise kriis näitab, et inimesed pole oma ammu läbi elatud kogemusi omaks võtnud ega tunnistanud, vaid surunud need alla.

Mõistagi saab organisatsioon kõige edukam olla siis, kui inimesed võivad olla nemad ise ning maskide tagant välja tulla. Käitumuslik ja ka kehaline mask kujuneb välja mitmes etapis.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt