fbpx

Päikesekatuse tootja Solarstone kaasas 10 miljonit eurot

Solarstone’i päikesekatus (Foto: Solarstone OÜ)

Ehitisintegreeritud päikesepaneele tootev Eesti idufirma Solarstone kaasas 10 miljonit eurot. Investeering, mille taga on Raul Kirjanenile kuuluv OÜ Biofuel, võimaldab täiustada tootmist ja arendada meeskondi Eestis ning teistel strateegilistel turgudel. Lisaks värbab ettevõte värbab aktiivselt ka elamutehnoloogia eksperte, plaaniga kasvatada nii era- kui ärisegmenti.

Solarstone OÜ kaasasutaja ja tegevjuhi Silver Aedniku sõnul on energiatootmise ja -tarbimise mudelid suures muutumises – mikrotootjate toodetud energia tasakaalustab tsentraliseeritud energiatootmise puudujääke. „See suunab paljusid lisama isiklikule elupinnale täiendava tootmisvõimekuse. Solarstone’i tehnoloogia kõrvaldab selleks kõik takistused, muutes kodule päikesekatuse lisamise kasumlikuks, ilusaks ja kliimateadlikuks,“ selgitas Aednik. 

Lisaks investeerib Solarstone tarkvaralahendustesse, mis võimaldavad ehitussektori sidusrühmadel tõhusamalt projekteerida ja päikeseelektrijaamu hankida. „Olemasolevad BIM-mudelid hõlbustavad juba praegu arhitektide ja inseneride tööd. Peagi annab kaasaegse satelliittehnoloogia ja kõikehõlmava ökosüsteemi platvormi rakendamine kõigile turuosalistele lihtsad vahendid kõige sobivama integreeritud päikeseelektrijaama projekteerimiseks ja tarnimiseks,“ lisas Aednik.

Edasi lugemiseks:

Ajakirja Director tellijana on Sul ligipääs kõikidele Directori ning Inseneeria veebiartiklitele ja arhiivile.

Kommentaarid on suletud

Antud lehekülg kasutab küpsiseid, et parandada teie kasutuskogemust. Lehe sirvimise jätkamisel nõustud meie küpsiste kasutamise tingimustega. Sain aru Loe lähemalt